«Ζεστοί» οι Γκρίζλις

Την ευνοϊκή τους παράδοση διατήρησαν οι Μέμφις Γκρίζλις σε βάρος των Τορόντο Ράπτορς κερδίζοντας τους με 102-99.

Συγκεκριμένα, οι Γκρίζλις επικράτησαν του καναδικού συλλόγου για έκτο συνεχόμενο μεταξύ τους παιχνίδι, ενώ έχουν επτά νίκες στα οκτώ τελευταία σχετικά ματς. Ακόμα, η ομάδα του Μέμφις πήρε το τρίτο της διαδοχικό θετικό αποτέλεσμα στο φετινό πρωτάθλημα και «έπιασε» την πέμπτη θέση της δυτικής περιφέρειας του ΝΒΑ.

Όλα αυτά, ενώ οι Ράπτορς ήταν μπροστά με 52-45 στο ημίχρονο. Με μπροστάρη τον Ρούντι Γκέι, ο οποίος είχε 23 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 77-75 στο «Air Canada Centre» στο τέλος του τρίτου 12λεπτου και παρέμειναν μπροστά στο σκορ για το μεγαλύτερο διάστημα της τέταρτης περιόδου, έστω με μικρή διαφορά.

Πέρα από τον Γκέι, οι Μάικ Κόνλεϊ και Μαρκ Γκασόλ είχαν από 21 πόντους, ο Ο Τζέι Μέιο 16 και ο Ντάντε Κάνινγχαμ 11. Από την άλλη, ο Τζέριντ Μπέιλες άθροισε 18 πόντους, ο Τζέιμς Τζόνσον 14, ο Λεάντρο Μπαρμπόσα 13, ο Λίνας Κλέιζα δώδεκα, ο Αμίρ Τζόνσον δέκα και ο Χοσέ Καλντερόν άλλους δέκα.

Πλέον, οι Γκρίζλις έχουν ρεκόρ 21-15. Από την πλευρά τους, οι Ράπτορς υπέστησαν την 25η τους ήττα σε 36 ματς.

Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς
Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Volley League: Ματσάρα και μείωσε ο Παναθηναϊκός
ΕΟΚΑΝ: Επιβεβαίωση από FIFA - «Κανένα θετικό δείγμα Έλληνα παίκτη»