Πύρρειος νίκη για Μπουλς στο Νιου Τζέρζεϊ

Χωρίς άγχος επικράτησαν οι Σικάγο Μπουλς των Νιου Τζέρζεϊ Νετς με 108-87, αλλά απώλεσαν για μία ακόμα φορά τον Ντέρικ Ρόουζ.

Η διαφορά πήρε διαστάσεις από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο προαναφερόμενος All-Star πλέι-μέικερ κατευθύνθηκε προς τα αποδυτήρια με ενοχλήσεις στην μέση. Δεν έχει ξεκαθαριστεί η σοβαρότητα του τραυματισμού του Ρόουζ, αλλά οι «ταύροι» συνέχισαν χωρίς αυτόν στο δεύτερο μέρος.

Η διαφορά κατέληξε στο +21, με τον Λουόλ Ντενγκ, στο δεύτερο του παιχνίδι ύστερα από την επιστροφή από δικό του τραυματισμό, να πετυχαίνει 19 πόντους. Πρώτος σκόρερ, πάντως, αναδείχθηκε ο Κάρλος Μπούζερ με 24 πόντους, ενώ ο Γιοακίμ Νοά συγκέντρωσε δώδεκα ριμπάουντ και ο Σι Τζέι Ουότσον μοίρασε 11 ασίστ.

Αμφότερες οι ομάδες χρησιμοποίησαν αρκετούς αναπληρωματικούς, αφού η διαφορά στο σκορ ήταν μεγάλη, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τον Ντερόν Ουίλιαμς να ολοκληρώσει την προσπάθεια του στους 25 πόντους. Έτσι οι ουραγοί της Atlantic γνώρισαν την 18η τους ήττα σε 26 ματς και οι Μπουλς πέτυχαν την 21η τους νίκη σε 27 παιχνίδια.

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ