Νέα εκτός έδρας αποτυχία των Λέικερς

Ο Μάικ Μπράουν αποβλήθηκε και οι Λος Άντζελες Λέικερς ήταν αγνώριστοι στα κρίσιμα λεπτά, οπότε οι Γιούτα Τζαζ άδραξαν την ευκαιρία και πήραν τη νίκη με 96-87.

Για πολλοστή φορά εντός του 2011-12, οι «λιμνάνθρωποι» παρουσιάστηκαν κατώτεροι των προσδοκιών μακριά από την «πόλη των αγγέλων». Αφού δεν «καθάρισαν» το ματς, οι Λέικερς δέχθηκαν σερί 14-0 στην τέταρτη περίοδο και... λύγισαν.

Μάλιστα ο προπονητής τους, Μπράουν, αποβλήθηκε κατά την διάρκεια του παραπάνω σερί, αφού επιτέθηκε σε έναν από τους διαιτητές της αναμέτρησης! Ακόμα, ο Ερλ Ουότσον πέτυχε οκτώ πόντους και μοίρασε έξι ασίστ στο τέταρτο 12λεπτο... εκνευρίζοντας αφάνταστα τον προαναφερόμενο κόουτς, ενώ μπήκε στην τελευταία περίοδο με... μηδέν πόντους και τρεις ασίστ.

Συνολικά ξεχώρισαν οι 18 πόντοι του Αλ Τζέφερσον και οι 16 του Πολ Μίλσαπ για τους Τζαζ. Από την άλλη, ο Κόμπι Μπράιαντ είχε 26 πόντους και ο Πάου Γκασόλ 24, αλλά οι Λέικερς έχουν πλέον οκτώ ήττες σε 11 παιχνίδια εκτός έδρας.

Παράλληλα υποχώρησαν στο 14-10 και έμειναν 1.5 επιτυχία μακριά από το ρετιρέ της Pacific. Οι Τζαζ, από την πλευρά τους, «ανέβηκαν» στο 13-9 με ρεκόρ 11-4 στο Σολτ Λέικ.

ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ