Όλοι... μέσα στο Ορλάντο

Ένα τέταρτο 12λεπτο... 75 πόντων διαμόρφωσε το 109-103 των Ορλάντο Μάτζικ σε βάρος των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς.

Η αναμέτρηση στο Amway Center κυλούσε χωρίς ξεκάθαρο φαβορί και τα «σύννεφα» πάνω από τους Μάτζικ πύκνωναν συνεχώς. Άλλωστε είχαν τέσσερις σερί ήττες πριν το αποψινό (ξημερώματα 02/01) ματς.

Αν και δέχθηκαν... 35 πόντους στην τελευταία περίοδο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν... σαράντα και έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη. Οι Ντουάιτ Χάουαρντ (23 π., 18 ρ.), Ράιαν Άντερσον (23 π., 6/9 τρ.) και Τζέι Τζέι Ρέντικ (21 π.) ξεπέρασαν τους είκοσι πόντους, ενώ ο Χέντο Τούρκουγλου ακολούθησε με 16, αλλά με 5/16 σουτ.

Από την άλλη, ο Νικ Γιανγκ (24 π.), Ρασάρντ Λούις (20 π.) και Τζαμάλ Κρόφορντ (19 π.) ήταν θετικοί, αλλά όχι αρκετοί. Ο Τζον Ουόλ μοίρασε δέκα ασίστ, αλλά είχε 1/12 σουτ, ενώ ο Τζαβέιλ Μακ Γκι αντιμετώπισε πρόβλημα με φάουλ από νωρίς και έμεινε στους έξι πόντους.

Έτσι, οι «πρωτευουσιάνοι» υπέστησαν την 18η τους ήττα σε 22 ματς, αν και έχουν καταγράψει καλύτερες εμφανίσεις σε σχέση με τις αρχικές τις τελευταίες μέρες. Οι Μάτζικ επέστρεψαν στις επιτυχίες και «ανέβηκαν» στο 13-9.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον