Με... 13άρι οι Τζαζ

Ένα σερί 13-0 στο τέταρτο 12λεπτο αποδείχθηκε καταλυτικό και οι Γιούτα Τζαζ επιβλήθηκαν των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς με 93-89 στο Σολτ Λέικ.

Χωρίς τους τραυματισμένους Αλ Τζέφερσον και Ράχα Μπελ, οι Τζαζ βρέθηκαν σε μειονεκτική θέση στην αρχή της τελευταίας περιόδου, αλλά είχαν στην διάθεσή τους τον «καυτό» Πολ Μίλσαπ. Ο 26χρονος πάουερ φόργουρντ πέτυχε 19 πόντους και συγκέντρωσε 15 ριμπάουντ οδηγώντας τους γηπεδούχους στην δωδέκατη τους φετινή νίκη σε 19 παιχνίδια.

Με μπροστάρη τον Λα Μάρκους Όλντριντζ (25 π.), οι Μπλέιζερς μπήκαν με +11 στο τέταρτο 12λεπτο, αλλά η διαφορά εξανεμίστηκε. Πάντως οι φιλοξενούμενοι διεκδίκησαν τη νίκη μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα, αλλά δεν απέφυγαν την τρίτη τους διαδοχική ήττα στο EnergySolutions Arena και την όγδοη τους σε 11 φετινά παιχνίδια μακριά από το Πόρτλαντ. Μάλιστα ο Νικολά Μπατούμ χτύπησε το γόνατό του σε μία από τις τελευταίες επιθέσεις της ομάδας του.

Συνολικά η τέταρτη ομάδα της Northwest έχει πλέον ρεκόρ 12-9 και υστερούν κατά μία επιτυχία από τους αποψινούς τους αντιπάλους. Άλλωστε οι Τζαζ βρίσκονται στην τρίτη θέση του ίδιου γεωγραφικού γκρουπ.

Κερδίστε 2 εισιτήρια για το Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Game 2
Πανέτοιμος για το Game 1, κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση