«Πλήρωσαν» τη νίκη οι Ράπτορς

Μετά από δύο παρατάσεις (90-90 κ.α., 100-100 α' παρ.), οι Τορόντο Ράπτορς επιβλήθηκαν με 111-106 των Γιούτα Τζαζ, αλλά έχασαν πάλι τον Αντρέα Μπαρνιάνι.

Ο Ιταλός φόργουρντ είχε 25 πόντους, αλλά αισθάνθηκε ενοχλήσεις και δεν πήρε μέρος στις παρατάσεις. Στην δεύτερη από αυτές, όμως, οι Ράπτορς επέδειξαν αποφασιστικότητα και επικράτησαν των Τζαζ, οι οποίοι δεν είχαν στην διάθεσή τους τον Αλ Τζέφερσον.

Μάλιστα ο καναδικός σύλλογος ανέτρεψε τα εις βάρος του δεδομένα, αφού έμεινε αρχικά πίσω με 17 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ενώ χρειάστηκε τρίποντο του Χοσέ Καλντερόν στο τέλος του τέταρτου 12λεπτου, για να οδηγηθεί το ματς στην παράταση.

Συνολικά ο Ισπανός πλέι-μέικερ είχε 12 πόντους και επτά ασίστ, αλλά την μεγαλύτερη εκτελεστική δεινότητα επέδειξε ο Λίνας Κλέιζα με 25 πόντους και 4/9 τρίποντα. Ακόμα ο Ντε Μαρ Ντε Ροζάν τελείωσε τον αγώνα με 17 πόντους.

Για τους Τζαζ ξεχώρισε ο Πολ Μίλσαπ, ο οποίος διανύει περίοδο φορμαρίσματος, με 31 πόντους και 11 ριμπάουντ. Ακολούθησε ο Ντέβιν Χάρις με 24 πόντους και ο Ντέρικ Φέιβορς με 16 πόντους συν δώδεκα ριμπάουντ.

Οι ουραγοί της Atlantic πήραν έτσι την έκτη τους νίκη σε 19 παιχνίδια, ενώ οι Τζαζ υποχώρησαν στο 10-6. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των Ράπτορς στο Σολτ Λέικ από το... 2004.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ