Καταρρίπτουν... γεράκια στο Σαν Αντόνιο

Με σπουδαία εμφάνισή τους, οι Σαν Αντόνιο Σπερς συνέτριψαν τους Ατλάντα Χοκς με 105-83 υποχρεώνοντας τα «γεράκια» στην πρώτη τους φετινή «βαριά» ήττα.

Οι Ματ Μπόνερ και Ντε Χουάν Μπλερ ξεχώρισαν στην στατιστική με 17 πόντους έκαστος. Ακόμα ο Τιάγκο Σπίλτερ είχε 16 πόντους και ο Τόνι Πάρκερ 15. Στους έξι πόντους έμεινε ο Τιμ Ντάνκαν, αλλά πρόλαβε να μαζέψει 11 ριμπάουντ σε 21 λεπτά, αφού ο χρόνος συμμετοχής μοιράστηκε ανάμεσα σε όλη την διαθέσιμη δωδεκάδα των «σπιρουνιών».

Άλλωστε οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με 48-44 από το ημίχρονο και οι αναπληρωματικοί, οι οποίοι εισήλθαν στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν αυτοί που μεγάλωσαν την διαφορά και την έφτασαν στο +22.

Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Τζεφ Τιγκ με 22 πόντους, ενώ ο Τζο Τζόνσον έμεινε στους δέκα. Ακόμα, ο Κιρκ Χάινριχ πήρε μέρος στο πρώτο του φετινό ματς, αφού ξεπέρασε εγχείρηση στον ώμο, και πέτυχε επτά πόντους σε 14 λεπτά.

Πλέον οι πρωτοπόροι της Southwest έχουν συνολικό ρεκόρ 12-7 και 10-1 εντός έδρας. Από την άλλη, οι Χοκς υποχώρησαν στο 13-6 και στην δεύτερη θέση της Southeast.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός