«Ξέσπασαν» οι Σέλτικς

Την καλύτερή τους φετινή εμφάνιση έκαναν οι Μπόστον Σέλτικς και συνέτριψαν με 87-56 τους Ορλάντο Μάτζικ.

Στο τρίτο 12λεπτο οι «κέλτες» πέτυχαν επιμέρους σκορ 23-10 και μετέτρεψαν το 46-36 του ημιχρόνου σε 69-46. Στην συνέχεια οι Μάτζικ... παραιτήθηκαν και αμφότερες οι ομάδες πρόσφεραν χρόνο συμμετοχής σε αναπληρωματικούς.

Ο Κέβιν Γκαρνέτ χρειάστηκε μόλις 28:30 για να μαζέψει 10 ριμπάουντ και να πετύχει 14 πόντους, ενώ ο Πολ Πιρς είχε 19 πόντους, επτά ασίστ και πέντε ριμπάουντ. Ακόμα ο Μπράντον Μπας σταμάτησε στους 18 πόντους και αποδείχθηκε η πλέον αξιόπιστη λύση του αγώνα με 8/14 σουτ.

Από την άλλη, ο Ντουάιτ Χάουαρντ έμεινε στους 18 πόντους με 4/15 σουτ. Συνολικά οι Μάτζικ είχαν... 16/65 με 24.6%. Μοιραία γνώρισαν την πέμπτη τους ήττα σε 16 ματς, ενώ οι Σέλτικς πέτυχαν μόλις την έκτη τους νίκη σε 15, αν και δεν είχαν στην διάθεσή τους πάλι τον Ραζόν Ρόντο.

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού