«Ξύπνησαν» έγκαιρα οι Τίμπεργουλφς

Αν και βρέθηκαν σε μειονεκτική θέση, οι Μινεσότα Τίμπεργουλφς ξεπέρασαν με 93-85 το εμπόδιο των Ντιτρόιτ Πίστονς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρνητικά τον αγώνα και έμειναν πίσω με διαφορά 16 πόντων λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, το οποίο έληξε με 42-36 υπέρ των Πίστονς. Μάλιστα, οι «λύκοι» πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα 9 λεπτά πριν την λήξη της αναμέτρησης, αλλά το κράτησαν μέχρι το τέλος και συμπλήρωσαν δύο σερί επιτυχίες.

Τα διαδοχικά double double του Κέβιν Λοβ συνεχίστηκαν, αφού ο φόργουρντ των Τίμπεργουλφς είχε είκοσι πόντους και 17 ριμπάουντ. Ακόμα, ο Άντονι Τόλιβερ σημείωσε 11 πόντους και περιόρισε τον Ταϊσόν Πρινς (29 π.) στο τέταρτο 12λεπτο.

Από την πλευρά του, ο Ρίκι Ρούμπιο είχε 9 πόντους (1/8 σουτ), επτά ριμπάουντ, οκτώ ασίστ και έξι κλεψίματα, ενώ οι Νίκολα Πέκοβιτς και Ουέσλι Τζόνσον πέτυχαν από 11 πόντους για την ομάδα της Μινεσότα. Έτσι συμπλήρωσαν έξι νίκες οι «λύκοι» και κράτησαν τον σύλλογο του Ντιτρόιτ στις τρεις σε σύνολο 15 παιχνιδιών.

Παναθηναϊκός AKTOR - Περιστέρι: Γιορτάζει με τον κόσμο του στο ΟΑΚΑ πριν τη μάχη των playoffs
Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του