Μίλερ, Μίλερ και πάλι Μίλερ

Σε εξαιρετική βραδιά βρέθηκε ο Αντρέ Μίλερ και οδήγησε τους Ντένβερ Νάγκετς σε νίκη με 108-104 στην παράταση (96-96 κ.α.) σε βάρος των Φιλαδέλφεια 76ερς.

Ο πρώην παίκτης των «σίξερς» είχε 28 πόντους, δέκα ασίστ και οκτώ ριμπάουντ. Μάλιστα σημείωσε πολλά κρίσιμα καλάθια στα τελευταία λεπτά, αν και αστόχησε στο σημαντικότερο του σουτ, το οποίο θα έδινε τη νίκη στους Νάγκετς εντός του 48λεπτου. Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο, αλλά οι συμπαίκτες του «καθάρισαν» το ματς.

Συγκεκριμένα, ο Νενέ τελείωσε τον αγώνα με είκοσι πόντους και 14 ριμπάουντ, ο Άαρον Αφλάλο με 14 πόντους και ο Τάι Λόουσον με 13 πόντους και επτά ασίστ. Αυτοί «μέτρησαν», όταν ο Μίλερ δεν μπορούσε.

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι απώλεσαν το αήττητο τους στο Wells Fargo, αφού «λύγιζαν», όποτε τους δινόταν η ευκαιρία νίκης. Οι αναπληρωματικοί Έβαν Τέρνερ (22 π., 11 ρ.) και Θάντεους Γιανγκ (22 π., 7 ρ.) αποδείχθηκαν παραγωγικότεροι από τους βασικούς Έλτον Μπραντ (16π., 7 ρ.), Αντρέ Ιγκουοντάλα (11 π., 10 ρ., 9 ασ.) και Τζρου Χολιντέι (13 π.), αλλά όχι αρκετοί για την ομάδα τους συνολικά.

Πλέον οι πρωτοπόροι της Southeast υποχώρησαν στο 10-4. Από την άλλη, οι Νάγκετς ανέβηκαν στο 10-5 με την δεύτερη τους συνεχόμενη νίκη μακριά από το Ντένβερ και τέταρτη συνολικά.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ