Δεν... κόλλησαν Μπρούερ και Νάγκετς

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 18 Ιανουαρίου 2012 06.52

Με νίκη 105-95 στην έδρα των Μιλγουόκι Μπακς ξεκίνησαν πενταπλή σειρά αγώνων μακριά από το Ντένβερ, οι Νάγκετς.

Μάλιστα αυτή ήταν η πρώτη ήττα των «ελαφιών» στο Bradley Center για φέτος. Άλλωστε ο Κόρεϊ Μπρούερ σημείωσε 22 πόντους. Ο Μπράντον Τζένινγκς πέτυχε τριάντα για τον σύλλογο του Μιλγουόκι. Μάλιστα ο 22χρονος πλέι-μέικερ είχε 12 πόντους στο τελευταίο 12λεπτο, διάστημα στο οποίο ο Τόμπιας Χάρις συμπλήρωσε 14 προερχόμενος από τον πάγκο των γηπεδούχων, αλλά η ανατροπή δεν ολοκληρώθηκε.

Παράλληλα, για τους Νάγκετς, ο Αλ Χάρινγκτον είχε 16 πόντους, ο Ντάριο Γκαλινάρι 14 και ο Νενέ άλλους 14. Από την πλευρά του, ο φορτωμένος με φάουλ Άντριου Μπόγκουτ έμεινε στους δύο σε 19 λεπτά συμμετοχής. Μοιραία ο σύλλογος του Μιλγουόκι συμπλήρωσε τρεις διαδοχικές ήττες και γνώρισε την ένατη του φετινή σε 13 παιχνίδια.

Από την άλλη, οι Νάγκετς έχουν πλέον ρεκόρ 9-5. Εντούτοις, έχουν τέσσερα ακόμα ματς μακριά από την έδρα τους τις επόμενες μέρες, οπότε ενδέχεται να χάσουν έδαφος στην μάχη υψηλού βαθμολογικού επιπέδου στην Northwest.