Αναζητείται ακόμα ο Λι στο Κλίβλαντ

Ο Ντέιβιντ Λι «δολοφόνησε» τους Κλίβελαντ Καβαλίερς και οδήγησε τους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς στο 105-95 με την καλύτερή του φετινή εμφάνιση.

Ο φόργουρντ των «πολεμιστών» πέτυχε συνολικά 29 πόντους, οι 13 από αυτοί στην τέταρτη περίοδο και οι επτά στα μέσα του τελευταίου 12λεπτου, όταν οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» τον αγώνα. Ακόμα, ο Νέιτ Ρόμπινσον συνέβαλε με 17  «παγκίσιους» πόντους και δέκα ασίστ.

Έτσι «χάλασε» η επιστροφή των Καβς στο Quicken Loans Arena ύστερα από επτά συνεχόμενα ματς μακριά από την έδρα τους. Πάντως, ο Άντερσον Βαρεχάο παραλίγο να «σκοτώσει» τον Μόντα Έλις (10 π.) στην αρχή του αγώνα αφήνοντας τον δεύτερο... αιμόφυρτο.

Οι Αντουάν Τζέιμισον (19 π.) και Κάιρι Έρβινγκ (18 π.) ξεχώρισαν για τους γηπεδούχους. Εντούτοις τα 25 τους λάθη απέτρεψαν κάτι καλύτερο στα τελευταία λεπτά, οπότε γνώρισαν την έβδομη τους ήττα σε 13 παιχνίδια, ενώ ο σύλλογος του Όκλαντ συμπλήρωσε πέντε νίκες σε ισάριθμα ματς.

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους