Δεν μπορούν χωρίς Ρόουζ οι Μπουλς

Οι Μέμφις Γκρίζλις εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο την απουσία του Ντέρικ Ρόουζ, κερδίζοντας με 102-86 τους Σικάγο Μπουλς.

Ο 23χρονος πλέι μέικερ απουσίασε εξαιτίας τραυματισμού στο δάχτυλο του ποδιού του, με αποτέλεσμα οι «ταύροι» να γνωρίσουν την πρώτη ήττα τους ύστερα από πέντε διαδοχικά θετικά αποτελέσματα. Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, οπότε βρέθηκαν να προηγούνται με 58-38. Η διαφορά έφθασε μέχρι και τους 27 πόντους, με το Ρούντι Γκέι να ολοκληρώνει με 24 πόντους, ενώ 19 πόντους και 10 ριμπάουντ είχε ο Μαρκ Γκασόλ και 16 πόντους και 12 ριμπάουντ ο Μαρίς Σπέιτς.

Από τους ηττημένους, ο Λουόλ Ντενγκ είχε 20 πόντους, αλλά με 8/18 σουτ, καθώς δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τη γενικότερη αστοχία των Μπουλς, οι οποίοι ολοκλήρωσαν με ποσοστό ευστοχίας 35% στα σουτ εντός παιδιάς στο ημίχρονο (και 42% συνολικά). Ο Τζον Λούκας, που κλήθηκε να αντικαταστήσει το Ρόουζ, έμεινε στον αγωνιστικό χώρο μόλις 19 λεπτά, απογοητεύοντας με 3/9 σουτ.

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς