Τρεις «ρουκέτες» 24 λεπτών

Στο δεύτερο ημίχρονο πήραν μεγάλη διαφορά και οι Χιούστον Ρόκετς επέστρεψαν στις επιτυχίες με το 103-91 επί των Σακραμέντο Κινγκς.

Μπορεί οι «βασιλιάδες» να προηγήθηκαν με 52-50 στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο πέτυχαν μόλις 39 πόντους και δέχθηκαν... 53, οπότε γνώρισαν την όγδοη τους ήττα σε δώδεκα ματς. Από την πλευρά τους, οι Ρόκετς συμπλήρωσαν τέσσερις νίκες σε 11 παιχνίδια.

Τρεις παίκτες των «ρουκετών» ξεπέρασαν τους είκοσι πόντους, με τον Σάμουελ Ντάλεμπερτ να έχει 21 πόντους και 16 ριμπάουντ. Ακόμα, ο Κάιλ Λόουρι είχε 25 πόντους, 9 ασίστ και επτά ριμπάουντ, ενώ ο Λουίς Σκόλα 21 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από την άλλη ο Ταϊρίκ Έβανς είχε 27 πόντους με 11/21 σουτ, αλλά ήταν απελπιστικά μόνος. Έτσι οι Κινγκς γνώρισαν την δεύτερη τους ήττα σε τριπλή σειρά εκτός έδρας αγώνων.

Παναθηναϊκός ΑΚΤΟΡ: Οι διαιτητές του Game 2 με τη Μακάμπι
Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό