Βήματα των 76ερς

Νίκη με είκοσι πόντους διαφορά (107-87) πέτυχαν οι Φιλαδέλφεια 76ερς μέσα στην έδρα των Μινεσότα Τίμπεργουλφς.

Οι γηπεδούχοι παρέμειναν ανταγωνιστικοί μόνο στα πρώτα δώδεκα λεπτά του ματς, αφού στην συνέχεια οι παίκτες της ομάδας της Φιλαδέλφειας κυριάρχησαν στο παρκέ. Η διαφορά του σκορ μεγάλωνε συνέχεια και κατέληξε στους είκοσι πόντους. Οι 76ερς συνεχίζουν να πραγματοποιούν πορεία πρόκρισης στα πλέι-οφ.

Πρώτος σκόρερ του ματς αναδείχθηκε ο Θαντέους Γιανγκ με 18 πόντους σε 27 λεπτά συμμετοχής. Στους 16 πόντους έφτασαν οι Τζόντι Μικς (Σϊξερς) και Κέβιν Λοβ (Γουλφς).

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ