Στα… ίσια οι Φίνιξ Σανς

Με άνετο τρόπο επικράτησαν στο «US Airways Center» οι Φίνιξ Σανς των Μιλγουόκι Μπακς με 109 – 93 και έκαναν το 4-4.

Στην ομαδική προσπάθεια στηρίχτηκαν και πάλι οι Φίνιξ Σανς και έτσι έφτασαν στην εύκολη επικράτηση με 109 – 93 των Μιλγουόκι Μπακς. Οι «ήλιοι»  με τους Χιλ, Φράι, Γκόρτατ, Μπράουν και Νας να έιναι σε πολύ καλή ημέρα πέτυχαν την τέταρτή τους νίκη στο πρωτάθλημα κάνοντας το 4-4.

Ο Καναδός πλέι μέικερ είχει 10 πόντους και 17 ασίστ όντας ο πρωταγωνιστής για τους νικητές. Από τους φιλοξενούμενους που έμειναν στις μόλις δύο νίκες ξεχώρισε ο Χάρις ο οποίος είχε 15 πόντους.

Όλα κρίθηκαν στην τρίτη περίοδο όταν και οι γηπεδούχοι «πάτησαν» γκάζι και το + 10 του πρώτου ημιχρόνου έγινε + 25 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν με την τελευταία περίοδο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα για να φτάσουμε στο τελικό 109 – 93.