«100στάρα» και τρία σερί για Σέλτικς

Μόλις στην τέταρτη περίοδο ξεχώρισαν, αλλά οι Μπόστον Σέλτικς έφθασαν στο 100-92 σε βάρος των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς.

Ο Ρέι Άλεν πέτυχε 27 πόντους, ενώ ο Πολ Πιρς συνέβαλε στην επιτυχία των «κελτών» με άλλους 21. Εν τω μεταξύ, ο Ραζόν Ρόντο είχε 13 ασίστ, επτά ριμπάουντ, αλλά μόλις έξι πόντους με 3/8 σουτ. Γενικά, οι «πρωτευουσιάνοι» πήραν αρκετές φορές το προβάδισμα στο σκορ κατά την διάρκεια του αγώνα, αλλά «λύγισαν» τα τελευταία δώδεκα λεπτά στο TD Garden.

Έτσι, οι 28 πόντοι του Αντράι Μπλατς δεν αποδείχθηκαν αρκετοί. Άλλωστε ο φόργουρντ των Ουίζαρντς δεν είχε την απαραίτητη βοήθεια του Τζον Ουόλ (11 π., 8 ασ., 7 λ.), ενώ ο σέντερ Τζαβέιλ Μακ γκί σημείωσε 17 πόντους με 8/9 σουτ.

Πλέον, η ομάδα της αμερικανικής πρωτεύουσας έμεινε χωρίς νίκη έπειτα από τα πρώτα πέντε της φετινά παιχνίδια. Από την άλλη, οι Σέλτικς έχουν ρεκόρ 3-3.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!