Νέα ήττα οι Νετς

Τη δεύτερη νίκη τους στο ΝΒΑ πέτυχαν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς που φιλοξένησαν και κέρδισαν τους Νιου Τζέρζεϊ Νετς με 98-82.

Οι φιλοξενούμενοι, που υπέστησαν την τέταρτη διαδοχική ήττα τους, εμφανίστηκαν κουρασμένοι στην επανάληψη, εξάλλου έχουν δώσει τέσσερις αγώνες σε μόλις μία εβδομάδα.

Οι Καβς με σερί 12-2 στην τέταρτη περίοδο, επί της ουσίας, καθάρισαν την υπόθεση νίκη. Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Αντουάν Τζέιμσον με 23 πόντους, οι 19 εκ των οποίων στην επανάληψη, ενώ τόσους έβαλε και ο Γκίμπσον. Ο Κάιρι Άιρβινγκ είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από την άλλη, ο Ντερόν Ουίλιαμς πέτυχε 16 πόντους, αλλά... έπεσε στα τελευταία λεπτά με τους υπόλοιπους Νετς. Πλέον, ο σύλλογος του Νιου Τζέρζεϊ έχει ρεκόρ 1-4, ενώ οι Καβς προωθήθηκαν στο 2-2.

Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ακόμα 100 εισιτήρια λόγω ακυρώσεων»
Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν