Χρειάστηκαν... Μαχινμί οι Μάβερικς

Ο αναπληρωματικός σέντερ, Ιάν Μαχινμί, έκανε ρεκόρ καριέρας με 19 πόντους και... οδήγησε τους Ντάλας Μάβερικς στο 99-86 επί των Τορόντο Ράπτορς και στην πρώτη τους φετινή νίκη.

Ο 25χρονος πρώην παίκτης της Ορτέζ είχε 6/6 σουτ σε 29 λεπτά και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της ομάδας του. Άλλωστε, ο Ντιρκ Νοβίτσκι έμεινε στους 18, ενώ ο Τζέισον Τέρι πέτυχε δέκα από τους 17 πόντους στην τέταρτη περίοδο, στην οποία οι Μαβς ξέφυγαν στο σκορ.

Από την άλλη, ο Αντρέα Μπαρνιάνι πέτυχε τριάντα πόντους, αλλά οι Ράπτορς υποχώρησαν στο 1-2. Σε θετική βραδιά βρέθηκε ο Λεάντρο Μπαρμπόσα (20 π.), ενώ ο προπονητής του καναδικού συλλόγου, Ντουέιν Κάσεϊ, ηττήθηκε στην πρώτη του επίσκεψη στο American Airlines Center σαν προπονητής, αφού μέχρι πέρυσι διατηρούσε θέση στο τεχνικό τιμ των Μάβερικς.

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ