Επιτέλους νίκη για Γκρίζλις

Με τους Ζακ Ράντολφ και Μαρκ Γκασόλ να ξεπερνούν τους είκοσι πόντους, οι Μέμφις Γκρίζλις επιβλήθηκαν των Χιούστον Ρόκετς με 113-93 και έφθασαν στο 1-2.

Το ίδιο ρεκόρ έχουν και οι «ρουκέτες», οι οποίες παρέμειναν ανταγωνιστικές στο FedExForum μέχρι το 57-51 του ημιχρόνου. Τότε οι Ράντολφ (23 π.) και Γκασόλ (20 π.)... ανέλαβαν, οπότε το σκορ πήρε διαστάσεις. Μάλιστα ο 30άχρονος φόργουρντ είχε 11/14 σουτ και εννέα ριμπάουντ.

Ακόμα, ο Ρούντι Γκέι βρέθηκε σε καλή βραδιά με δέκα πόντους και οκτώ ριμπάουντ, ενώ οι Γκρίζλις κυριάρχησαν συνολικά στα ριμπάουντ με 42-33. Συνολικά έξι παίκτες των γηπεδούχων κατέγραψαν διψήφιο αριθμό πόντων.

Από την άλλη, ο Κέβιν Μάρτιν ηγήθηκε των Ρόκετς με 21 πόντους. Ο σύλλογος του Χιούστον είχε και τον Κάιλ Λόουρι με 15 πόντους και οκτώ ασίστ, ενώ ο rookie Τσάντλερ Πάρσονς είχε 13 πόντους στην τέταρτη περίοδο, όταν το παιχνίδι είχε πλέον κριθεί.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50