Αήττητοι με Φέλτον οι Μπλέιζερς

Δεν ήταν αρκετή η πίεση των Ντένβερ Νάγκετς, οπότε οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς έφθασαν στο 111-102 και στο 3-0 με την τρίτη τους νίκη στο Rose Garden.

Το «τρία στα τρία» συμπλήρωσαν οι Μπλέιζερς σε ισάριθμα εντός έδρας ματς, αν και δέχθηκαν αρκετή πίεση από τους μέχρι πρότινος αήττητους Νάγκετς. Στην δεύτερη περίοδο ο σύλλογος του Ντένβερ πήρε... μπροστά επιθετικά και το 53-53 σημάδεψε την προσπάθεια των δύο ομάδων στα πρώτα 24 λεπτά.

Ωστόσο, ο Ρέιμοντ Φέλτον (23 π., 6 ασ., 5 ρ.) και ο Ουέσλι Μάθιους (25 π., 5 ρ.) οδήγησαν τους γηπεδούχους στο 83-79 στο τέλος της τρίτης περιόδου και στο 111-102 στο τέλος της τέταρτης. Από την άλλη, ο Τάι Λόουσον (25 π., 10/16 σ.) προσπάθησε και κράτησε την ομάδα του κοντά στο σκορ, αλλά χωρίς να της δώσει κάποιο προβάδισμα.

Μεταξύ άλλων, ο Νικολά Μπατούμ είχε τέσσερα μπλοκ, ενώ ο Μάρκους Κάμπι πρόσθεσε άλλα τρία. Επίσης, οι Μπλέιζερς κυριάρχησαν στον αέρα με σκορ 50-30 στα ριμπάουντ, κάτι που αποτέλεσε την ουσιαστική διαφορά των δύο συλλόγων στις κρίσιμες φάσεις.

Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)