Νέα συντριβή των Μάβερικς

Δεύτερη συνεχόμενη «βαριά» εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι παγκόσμιοι πρωταθλητές Ντάλας Μάβερικς, καθώς οι Ντένβερ Νάγκετς πέρασαν 115-93 από το American Airlines Center.

Ανήμπορη να αντιδράσει φάνηκε η άμυνα των πρωταθλητών του ΝΒΑ, αφού οι Μαβς δέχθηκαν πολλά «φθηνά» καλάθια. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι Νάγκετς κατέγραψαν σερί 20-0, οι γηπεδούχοι απογοήτευσαν στο μέγιστο βαθμό και απέδειξαν πως χρειάζονται αρκετή δουλειά.

Το δεδομένο είναι ότι ξεκινούν την σεζόν με 0-2, κάτι που έχει μεγάλη σημασία, από την στιγμή που η regular season αποτελείται από 66 παιχνίδια φέτος.

Από την πλευρά τους, οι Νάγκετς, οι οποίοι ξεκίνησαν νικηφόρα τις δικές τους υποχρεώσεις, είχαν έναν απολαυστικό Τάι Λόουσον (27 π.). Ακόμα, ο αρχηγός των Μαβς, Ντιρκ Νοβίτσκι, σταμάτησε στους είκοσι πόντους και παρακολούθησε την τέταρτη περίοδο από τον... πάγκο.

Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης