Ο Βούγιασιτς ανέστησε τους Νετς

Οι Νιου Τζέρζεϊ Νετς κέρδισαν 103-101 τους Νιου Ορλίνς Χόρνετς στην παράταση. Ο κανονικός αγώνας έληξε 91-91.

Με αυτό τον τρόπο, οι γηπεδούχοι έσπασαν αρνητικό σερί τριών αγώνων. Επίσης, ίσως μπορέσουν να επανέλθουν στο κυνήγι μίας θέσης στην προνομιούχα οκτάδα της Ανατολής. Στην παράταση, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο ελεύθερες βολές του Μπρουκ Λόπεζ.

Ο Σάσα Βούγιασιτς πέτυχε 25 πόντους, η οποία είναι η καλύτερη επίδοση της καριέρας του. Πάντως, οι Χόρνετς έχασαν την ευκαιρία να κλέψουν την νίκη, όταν ο Chris Paul έκανε λάθος στην τελευταία οργανωμένη επίθεση της ομάδας του.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ