Στην τετράδα οι Μάτζικ

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Πέμπτη, 10 Φεβρουαρίου 2011 04.50

Επανήλθαν στην πρώτη τετράδα της Ανατολής οι Ορλάντο Μάτζικ μετά την νίκη με 99-95 κόντρα στους Φιλαδέλφεια 76ερς.

Το πρώτο ημίχρονο επιφύλαξε συγκινήσεις, καθώς οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα δωδεκάλεπτο και κατέληξαν στο 49-47 υπέρ των Μάτζικ. Οι ομάδες βάδισαν μαζί στο σκορ στο δεύτερο μισό του ματς, αλλά οι Μάτζικ βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο τέλος. Άλλωστε έχουν κερδίσει 14 από τους τελευταίους 16 αγώνες τους με τους Σίξερς.

Κορυφαίος παίκτης των νικητών ο Ντουάιτ Χάουαρντ, ο οποίος σημείωσε 30 πόντους και συγκέντρωσε 17 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά, ο Λου Ουίλιαμς πέτυχε 18 πόντους στην τελική περίοδο και παραλίγο να ανατρέψει μόνος του το σκορ.