Μεγάλο παιχνίδι στο Μαϊάμι

Οι Χιτ κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη με 117-112 επί των Πέισερς σε ένα καταπληκτικό ματς στο Μαϊάμι.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 33-29, αλλά η Ιντιάνα κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 67-63. Στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά με το σκορ να φτάνει στο 98-90. Οι Χιτ, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και με ένα 27-15 στο τελευταίο μέρος του αγώνα πήραν τη νίκη με 117-112. Κορυφαίος από τους νικητές ο ΛεΜπρόν με 41 (!) πόντους και 13 ασίστ, ενώ από τους Πέισερς ξεχώρισε ο Χίμπερτ με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ιντιάνα Πέισερς: Κόλισον 15 (2), Ντάνλιβι 2 (1), Χίμπερτ 20, Γκρέιντζερ 19 (3), ΜακΡόμπερτς 12, Χάνσμπρο 18, Τζορτζ 8, Τζόουνς 11 (1), Φόστερ 2, Πράις 5 (1).

Μαϊάμι Χιτ: Γουέιντ 17, Τσάλμερς 16 (2), Ιλγκάουσκας, Τζέιμς 41 (2), Μπος 19, Ντάμπιερ 6, Μίλερ 8 (2), Τζόουνς 8 (2), Χάουζ 2, Άντονι.

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη