Τελικά τα κατάφεραν

Εύκολα επικράτησαν τελικά οι Μάτζικ των Κλίπερς στο Ορλάντο, κερδίζοντάς τους με 101-85.

Το Λος Άντζελες κατάφερε να πάρει το προβάδισμα από την αρχή και νικούσε στο ημίχρονο με 46-42. Στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν λίγο την κατάσταση και μπόρεσαν να προηγούνται με 66-65. Στην τελευταία περίοδο πραγματοποίησαν καταπληκτική εμφάνιση και τελικά κέρδισαν με 101-85. Κορυφαίος του αγώνα ο Χάουαρντ των Μάτζικ με 22 πόντους και 20 ριμπάουντ.

Λος Άντζελες Κλίπερς: Γκόμες 6, Γκρίφιν 1, Τζόρνταν 4, Φόγιε 7, Ντέιβις 25, Άμινου 9, Μπλέντσοου 4, Ντιογκού 18, Κουκ 2, Μπάτλερ.

Ορλάντο Μάτζικ: Νέλσον 17 (4), Ρίτσαρντσον 10, Χάουαρντ 22, Τούρκογλου 5, Άντερσον 13 (3), Ρέντικ 12 (2), Κλαρκ 10, Αρένας 9 (1), Άλεν 1, Ντούχον 2.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ