Στην οκτάδα οι Μπόμπκατς

Νίκη που το βάζει στην προνομιούχο οκτάδα πήρε το Σάρλοτ μέσα στο Ντιτρόιτ επί των Πίστονς με 97-87.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν σχετικά εύκολα το προβάδισμα με 25-21 στην πρώτη περίοδο, όμως οι Πίστονς κατάφεραν να ισορροπήσουν την κατάσταση στο ημίχρονο (44-41). Το παιχνίδι παρέμεινε αμφίρροπο στο τρίτο δωδεκάλεπτο (68-65), αλλά οι Μπόμπκατς μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη στο τελευταίο μέρος και πήραν τη νίκη με 97-87. Κορυφαίος του γηπέδου ο εντυπωσιακός Τζάκσον που έφτασε τους 39 πόντους.

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή