Δύσκολη νίκη για την Ιντιάνα

Μεγάλο παιχνίδι είχαμε στο Κλίβελαντ, όπου οι Καβαλίερς υποδέχτηκαν τους Πέισερς και υποχρεώθηκαν τελικά σε ήττα με 117-112.

Η Ιντιάνα μπήκε δυνατά και πήρε την πρώτη περίοδο με 35-25. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν μειώνοντας αρχικά στο ημίχρονο σε 59-54 και στο τρίτο δωδεκάλεπτο σε 89-87. Το τελευταίο μέρος του αγώνα ήταν κανονικό θρίλερ, με το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς χέρια. Όπως ήταν αναμενόμενο, οι πιο ψύχραιμοι θα έπαιρναν και τη νίκη και αυτοί ήταν οι παίκτες των Πέισερς, που επικράτησαν εν τέλει με 117-112. Κορυφαίοι του αγώνα οι Γκρέιντζερ και Κόλισον της Ιντιάνα με 23 και 22 πόντους αντίστοιχα.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4