Η… παράσταση αρχίζει

Συντάκτης: Αλέξανδρος Πρίφτης Δημοσίευση: Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2011 07.55

Αν και η αυλαία της πρώτης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική άνοιξε χθες (22/10) με την αναμέτρηση  Έσπερος Λαμίας – Πολυκράτης Σάμου (59-48), το κυρίως… πιάτο σερβίρεται σήμερα (23/10)…

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ξεκινάει με τις ομάδες των τεσσάρων ομίλων να ρίχνονται στη… μάχη, θέλοντας να πετύχουν φέτος τους στόχους που έχουν θέσει στην αρχή της αγωνιστικής περιόδου. Αναλυτικά οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στους τέσσερις ομίλους…

1ος Όμιλος Νότου
Ταραμπούρα 17.00 ΑΕΠ Ολυμπιάς-Πολύβιος Πόντας-Τσαρούχα (Κωστής)
Αιγίου 17.00 Κεραυνός-Ολυμπιονίκης Πίγκας-Λογοθέτης (Θεοδοσόπουλος)
Λουτρακίου 17.00 Ποσειδών-Ιωνικός ΝΦ Τσάλας-Σπυρόπουλος (Κόκκορης)
Περιβόλας 17.00 Απολλωνιάδα-Κρόνος Αγ. Δημ. Στάθη-Σταθόπουλος (Μπατζάκας)
Μίλωνα 17.00 Μίλων-ΚΟ Χολαργού Αντερριώτης-Διμπινούδης (Μίχας)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17.00 Κρόνος-Έσπερος ΑΟ Πα Καρακατσανίδης-Ελευθεριάδης (Αθανασίου)

2ος Όμιλος Νότου
Στρέφη 17.00 Αετός ΓΑΣ-ΑΟΦ Πορφύρας Παπαφωτίου-Ιατρού (Ζώης)
Β’ Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμ. Κανακάρης-Ραχιώτης (Μακρίδης)
Εθν. Αντιστάσεως 17.00 Πόλις ΑΣ Καλλιθέας-ΑΕ Λιβαδειάς Επιτροπάκης-Γιαννακουδάκης (Ευστρατίου)
Ν.Αλικαρνασσού 17.00 Ηρόδοτος-ΑΕ Ψυχικού Κυριακόπουλος-Λιότσος (Τζωρτζάκης)

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου
Κανήθου 16.00 ΓΠΣ Χαλκίδας-Εργοτέλης Παπανικολάου Γ-Μανουσόπουλος (Χρήστου)

1ος Όμιλος Βορρά
Β.Παρασκευοπουλου 18.00 Μεταμόρφωση Β-Αιγινιακός Μοσχοτόγλου-Σιταρίδης (Γκουντελιάς)
ΔΑΚ Άργος Ορ. 18.00 Άργος Ορ.-Αστέρας Λάρ. Ταρενίδης Κ-Παπαγεωργίου (Χατζηπαναγιωτίδης)
2ο Γυμν-Λύκειο 18.00 Αλεξάνδρεια-Διόσκουροι Κοζ. Πιτσίλκας Β-Αγορογιάννης (Καλότσης)
Νεάπολης Λάρ. 18.00 Φοίνιξ Λάρ.-Ανατόλια Σαλικίδης-Δημάδης (Βαρνάς)
Σιάτιστας 18.00 Ηρακλής Κοζ.-ΓΣ Βόλου Τζιβελεκίδου-Φουτζήλας (Κηπουρίδης)

2ος Όμιλος Βορρά
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ελευθερούπολη Βογιατζής-Τσουμαχίδης (Τσανίδης)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 18.00 ΜΑΣ Αργοναύτης-Κένταυρος Πιτσίλκας Μ-Γερακίνης (Κυμιατζής)
ΔΑΚ Πεύκων 18.00 Δόξα Πεύκων-Μαντουλίδης Δεληγιαννίδης-Τσιρτσιμάλης (Πολυχρονίδης)
ΔΓ Δράμας 18.00 Τιτάνες Δρ.-Ευρώπη 87 Πεύκων Τζίμα-Λόρτος (Λαμπρίδης)
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιων.-Απόλλων Καλ. Συμεωνίδης-Κοϊμτζόγλου (Λαδένης)
ΕΑΚ Μίκρας Α 18.00 Μ. Αλέξανδρος-Ορφέας Ν.Σκοπού Μερτζάνης-Παπανικολάου (Χαριτόπουλος).

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.