Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας

Συντάκτης: Αλέξανδρος Πρίφτης Δημοσίευση: Πέμπτη, 07 Ιουλίου 2011 18.40

Ανακοινώθηκε από την Ευρωλίγκα το πρόγραμμα των τεσσάρων ομίλων με τον Ολυμπιακό να ξεκινάει εκτός έδρας σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό.

Το συγκρότημα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς θα υποδεχτεί τη Μάλαγα στην πρώτη αγωνιστική, ενώ ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Μπιλμπάο του Φώτη Κατσικάρη στην Ισπανία. Αναλυτικά το πρόγραμμα της νέας Ευρωλίγκας…

1η αγωνιστική – 6η αγωνιστική (19-20/10/2011 – 23-24/11/2011)

Group A
Καντού – Νανσί
Μπιλμπάο – Ολυμπιακός
Φενερμπαχτσέ – Κάχα Λαμποράλ

Group B
Παναθηναϊκός – Μάλαγα
Ζαλγκίρις – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μπάμπεργκ – ΚΚ Ζάγκρεμπ

Group C
Παρτιζάν – Εφές
Ρεάλ Μαδρίτης – Α’ νικητής προκριματικού
Αρμάνι – Μακάμπι

Group D
Ολίμπια Λ. – Μπαρτσελόνα
Πρόκομ – Β’ νικητής προκριματικού
Ούνιξ Καζάν – Σιένα

2η αγωνιστική – 7η αγωνιστική (26-27/10/2011 – 30-01/11-12/2011)

Group A
Κάχα Λαμποράλ – Καντού
Ολυμπιακός - Φενερμπαχτσέ
Νανσί – Μπιλμπάο

Group B
ΚΚ Ζάγκρεμπ - Παναθηναϊκός
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάμπεργκ
Μάλαγα – Ζαλγκίρις

Group C
Μακάμπι - Παρτιζάν
Α’ νικητής προκριματικού - Αρμάνι
Εφές – Ρεάλ Μαδρίτης

Group D
Σιένα - Ολίμπια Λ.
Β’ νικητής προκριματικού – Ούνιξ Καζάν
Μπαρτσελόνα – Πρόκομ

3η αγωνιστική – 8η αγωνιστική (02-03/11/2011 – 07-08/12/2011)

Group A
Καντού – Μπιλμπάο
Φενερμπαχτσέ – Νανσί
Κάχα Λαμποράλ – Ολυμπιακός

Group B
Παναθηναϊκός – Ζαλγκίρις
Μπάμπεργκ – Μάλαγα
ΚΚ Ζάγκρεμπ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Group C
Παρτιζάν – Ρεάλ Μαδρίτης
Αρμάνι – Εφές
Μακάμπι – Α’ νικητής προκριματικού

Group D
Ολίμπια Λ. – Πρόκομ
Ούνιξ Καζάν – Μπαρτσελόνα
Σιένα – Β’ νικητής προκριματικού

4η αγωνιστική – 9η αγωνιστική (09-10/11/2011 – 14-15/12/2011)

Group A
Καντού – Ολυμπιακός
Νανσί – Κάχα Λαμποράλ
Μπιλμπάο - Φενερμπαχτσέ

Group B
Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μάλαγα – ΚΚ Ζάγκρεμπ
Ζαλγκίρις – Μπάμπεργκ

Group C
Παρτιζάν – Α’ νικητής προκριματικού
Εφές – Μακάμπι
Ρεάλ Μαδρίτης – Αρμάνι

Group D
Ολίμπια Λ. – Β’ νικητής προκριματικού
Μπαρτσελόνα – Σιένα
Πρόκομ - Ούνιξ Καζάν

5η αγωνιστική – 10η αγωνιστική (16-17/11/2011 – 21-22/12/2011)

Group A
Φενερμπαχτσέ - Καντού
Κάχα Λαμποράλ - Μπιλμπάο
Ολυμπιακός - Νανσί

Group B
Μπάμπεργκ - Παναθηναϊκός
ΚΚ Ζάγκρεμπ – Ζαλγκίρις
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μάλαγα

Group C
Αρμάνι - Παρτιζάν
Μακάμπι – Ρεάλ Μαδρίτης
Α’ νικητής προκριματικού – Εφές

Group D
Ούνιξ Καζάν - Ολίμπια Λ.
Σιένα - Πρόκομ
Β’ νικητής προκριματικού – Μπαρτσελόνα

Κατηγορία: Euroleague
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.