Ευρωλίγκα: Απίστευτο… πάρτι του Αστέρα στην ΤΣΣΚΑ!

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχαν οι Σέρβοι, υποχρεώνοντας σε ήττα 78-67 τους Πρωταθλητές Ευρώπης.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν μπει αφηνιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο και πήραν προβάδισμα 11-0 στο 4’ αναγκάζοντας τον Δημήτρη Ιτούδη να αλλάξει όλη την ομάδα του. Ωστόσο, οι Σέρβοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους Ρώσους και πήραν προβάδισμα 13 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο (27-14).

Η ΤΣΣΚΑ προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε στους τέσσερις (31-27) στο 13’ αλλά και πάλι οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να βρουν τις λύσεις και άνοιξαν και πάλι την διαφορά. Μάλιστα, η «εικόνα» δεν άλλαξε ούτε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, μέχρι το 25’ όταν οι Ρώσοι αντέδρασαν. Οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη μείωσαν στους 6 (62-56) στο 26’ αλλά και πάλι, ο Αστέρας βρήκε τις λύσεις και κατάφερε αν πάρει μία μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 27-14, 48-34, 64-56, 78-67.