Γαλατασαράι – Μπαρτσελόνα 78-64: Νέο στραβοπάτημα για τους Καταλανούς

Την τρίτη της νίκη στην Ευρωλίγκα πανηγύρισε η Γαλατασαράι, αφού επικράτησε στο «καυτό» Αμντί Ιπεκτσί με σκορ 78-64της Μπαρτσελόνα, που δείχνει ακόμα επηρεασμένη από τα πολλά προβλήματα τραυματισμών που την ταλαιπωρούν φέτος.

Οι παίκτες του Αταμάν ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και ειδικά από το ξεκίνημα της τρίτης περιόδου κι έπειτα. Αντίθετα, οι Καταλανοί δείχνουν να ψάχνουν ακόμα την φόρμουλα που θα τους επιτρέψει να ανεβάσουν στροφές και να θυμήσουν την παλιά καλή Μπαρτσελόνα.

Οι γηπεδούχοι ήταν για μια ακόμα φορά σοβαροί στο παιχνίδι τους και κατέφεραν να αφήσουν πίσω τους το… φάντασμα που παρουσιαζόταν στους αγώνες της στο ξεκίνημα της Ευρωλίγκας.
Μίτσοφ και Γκιουλέρ έδιναν λύσεις στην «Γαλατά» όταν κολλούσε επιθετικά, ενώ ο Ράις προσπαθούσε στο δεύτερο ημίχρονο να σώσει την παρτίδα για την ομάδα του Γιώργου Μαρτζώκα, χωρίς όμςω να τα καταφέρει, αφού οι Τούρκοι έλεγξαν πλήρως τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-35, 61-48, 78-64

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού