Δεν άντεξε ο Ολυμπιακός

Για τρία δεκάλεπτα έδειξε αντίσταση ο Ολυμπιακός με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να ξεφεύγει στο τέλος και να επικρατεί 92-85.

Ακόμα μία ήττα για τον Ολυμπιακό στο top 16 που ίσως αποδειχθεί και καθοριστική. Η ομάδα του Πειραιά ηττήθηκε 92-85 στη Μόσχα από την ΤΣΣΚΑ και πλέον χρειάζεται άμεσα εκτός έδρας νίκη για να μπει στο κόλπο της διεκδίκησης της πρόκρισης.

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου έμεινε εντός αγώνα μέχρι την 3η περίοδο, αλλά εκεί ο Τεόντοσιτς με μεγάλα σουτ καθάρισε το ματς.

Στην πρώτη περιόδο ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στους τρεις πόντους για το 18-15. Στη δεύτερη περίοδο η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε για το 41-33, ωστόσο ένα σερί 8-0 του Ολυμπιακού έφερε το ματς στα ίσια.

Η μοναδική φορά που προηγήθηκε ο Ολυμπιακός ήταν με τρίποντο του Στρόμπερι στο 50-49, αλλά εκείνη τη στιγμή η ΤΣΣΚΑ έκανε καλό σερί για να καθαρίσει το ματς για το τελικό 92-85.

Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη
Παναθηναϊκός: «Ανάβει φωτιές» η Mundo Deportivo για τον Φώτη Ιωαννίδη