Ολυμπιακός – Μάλαγα: Το απίστευτο buzzer beater του Βασιλειάδη (video)

Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο τελείωσε η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Μάλαγα στο ΣΕΦ.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν καθαρίσει τη νίκη απέναντι στη Μάλαγα όταν έμεναν δύο δευτερόλεπτα για τη λήξη του αγώνα. Ο Βασιλειάδης είχε την μπάλα λίγο πίσω από το κέντρο του γηπέδου και αποφάσισε να σουτάρει για την τιμή των όπλων.

Ο Έλληνας διεθνής ωστόσο, πέτυχε ένα τρομερό καλάθι καθώς η μπάλα του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο διχτάκι για να γνωρίσει την αποθέωση από τους συναδέλφους του.

«Φάγαμε πολλούς πόντους. Το παιχνίδι μετά ήταν περισσότερο εύκολο για αυτούς. Αν τους είχαμε κρατήσει τουλάχιστον στην ισοπαλία σε αυτή θα είχαμε και περισσότερες πιθανότητες για να πάρουμε κάτι», τόνισε ο Έλληνας άσος της ισπανικής ομάδας και ανέφερε για το νεκρό διάστημα της ομάδας του…

«Αυτό είναι και το πρόβλημά μας. Μπορεί να παίζουμε 30-35 λεπτά καλά αλλά αυτά πέντε – δέκα λεπτά μας κοστίζουν», ανέφερε και κατέληξε για τη συνέχεια στη διοργάνωση: «Μείνανε έξι παιχνίδια. Εάν τα πάρουμε καλώς… Αλλιώς θα κερδίσουμε εμπειρίες για το πρωτάθλημα».

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»