Ρεάλ Μαδρίτης - Γαλατάσαραϊ 93-78

Με κορυφαίο τον «γερόλυκο» Φελίπε Ρέγες ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε την Γαλατάσαραϊ με 93-78

Οι Μαδριλένοι δυσκολεύτηκαν για ένα δεκάλεπτο, αλλά πάτησαν το γκάζι στη δεύτερη περίοδο και κάπου εκεί όλα τελείωσουν για την αξιοπρεπή Γαλατά που έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε.

Αυτό ήταν το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα για τη «Βασίλισσα», ενώ η Γαλατά έμεινε στη μία νίκη, αυτή που είχε πετύχει στην πρεμιέρα επί της Ζαλγκίρις (78-69).

Πέραν του Ρέγες ο οποίος ηγήθηκε στο σκοράρισμα, εξαιρετική απόδοση για τους νικητές είχε και ο Ρούντι Φερνάντεθ (15 π.). Ο Γιάννης Μπουρούσης έπαιξε μόλις για τέσσερα λεπτά σκοράροντας όλους κι όλους τρεις πόντους.

Ο Ζόραν Έρτσεγκ προσπάθησε για τους ηττημένους με 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 25-24, 55-39, 69-57, 93-78

Ρέαλ Μαδρίτης (Πάμπλο Λάσο): Ρίβερς 2, Φερνάντεθ 15 (3), Νοτσιόνι 8 (1), Ρέγες 22, Ροντρίγκεθ 13 (1), Αγιόν 4, Κάρολ 8 (2), Γιουλ 12 (2), Μπουρούσης 3, Σλότερ 6

Γαλατάσαραϊ (Εργκίν Αταμάν): Κάρτερ 2, Γιανγκ 4, Μίτσοφ 7 (1), Έρτσεγκ 17 (3), Γκόνλουμ 7, Πότσιους 7 (1), Μάριτς 4, Αρόγιο 11, Γκιουλέρ 8 (1), Αρσλάν 11 (3), Αράρ, Ουράλ

BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα