Γαλατάσαραϊ: Απίστευτη… βόμβα από Έρτσεγκ (video)

Υποψηφιότητα για τη φάση της αγωνιστικής… έβαλε ο Ζόραν Έρτσεγκ με το απίστευτο τρίποντο που σημείωσε και… ξέρανε τον Ερυθρό Αστέρα, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας.

Οι Σέρβοι έφτασαν μία… ανάσα από τη νίκη στην Πόλη κόντρα στην Γαλατάσαραϊ, μια και είχαν προβάδισμα τριών πόντων, 82-79, οκτώ δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα. Οι Τούρκοι είχαν την τελευταία επίθεση και η τελική προσπάθεια… πήγε στον Ζόραν Έρτσεγκ, που με απίστευτο τρίποντο από το… σπίτι του, έστειλε την αναμέτρηση στην παράταση.

Μάλιστα, το καλάθι του Σέρβου άσου της τουρκικής ομάδας, αποτέλεσε την… αντεπίθεση των γηπεδούχων, οι οποίοι πήραν τη νίκη στη δεύτερη παράταση, γλιτώνοντας ένα… σοκ, στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου της κανονικής διάρκειας της διοργάνωσης.