Ευρωλίγκα: Αρμάνι Μιλάνο - Μπαρτσελόνα 63-78 (video)

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις της στη φετινή Ευρωλίγκα πέτυχε η Μπαρτσελόνα, με 78-63 επί της Αρμάνι Μιλάνο στο «Mediolanum Forum».

Μόλις ένα δεκάλεπτο κράτησε η αντίσταση των Ιταλών, που δεν έχουν καταφέρει ακόμα να σπάσουν το... ρόδι στα ευρωπαϊκά παρκέ. Στη συνέχεια οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ ανέβασαν σταδιακά την απόδοσή τους, ξέφυγαν με 45-32 στο ημίχρονο και μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το δεύτερο ημίχρονο, αφού ήταν φανερό πως οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό τους.  Οι Καταλανοί είχαν εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας και πρώτο σκόρερ τον Άλεξ Αμπρίνες με 21 πόντους, μαζί με δύο ασίστ και άλλα τόσα ριμπάουντ. Ο Ντάνιελ Χάκετ με 15 πόντους, συν δύο ριμπάουντ, ισάριθμες ασίστ κι ένα κλέψιμο, ξεχώρισε από την Αρμάνι Μιλάνο.

Δεκάλεπτα: 17-20, 32-45, 50-63, 63-78.
Αρμάνι Μιλάνο (Μπάνκι): Ράγκλαντ, Μπρουκς 2, Τζεντίλε 11, Τσερέλα, Μέλι 2, Κλέιζα 10 (1), Τζέιμς 8, Χάκετ 15 (1), Σάμουελς 11, Μος 4.
Μπαρτσελόνα (Πασκουάλ): Ντόελμαν 7 (1), Χεζόνια 2, Χουέρτας 3 (1), Αμπρίνες 21 (5), Σατοράνσκι 5, Πλάις 16 (1), Τόμας 12 (3), Όλεσον 6, Νάχμπαρ 4, Τόμιτς 2.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον