Μπαρτσελόνα: Έκανε το 2-0 με άνεση

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε η Μπαρτσελόνα απέναντι στη Γαλατάσαραϊ και τη νίκησε για δεύτερη φορά (84-63) και πλέον βρίσκεται μία ανάσα από το Φάιναλ Φορ του Μιλάνου

Στον πρώτο αγώνα η Γαλατά είχε κοντράρει για ένα ημίχρονο, αλλά αυτή τη φορά δεν κατάφερε να αντέξει ούτε ένα δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 21-8 και τελείωσαν το ματς προτού καν αυτό αρχίσει.

Η Γαλατάσαραϊ δεν άντεξε καθόλου καθώς φάνηκε πληγωμένη από την απουσία του Κάρλος Αρόγιο.

Από την άλλη και η Μπάρτσα έπαιξε στην ουσία χωρίς τον Ναβάρο ο οποίος τραυματίστηκε κι έπαιξε μόνο τα πρώτα πέντε λεπτά.

Το ματς δεν αντέχει σε περισσότερη κριτική με τους Καταλανούς να είναι καλύτεροι σε όλα. Πλέον χρειάζονται μία ακόμα νίκη για να περάοσυν στο Φάιναλ Φορ.

Ο Μπραντ Όλεσον με 14 πόντους και 6/6 σουτ ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, από την άλλη ξεχώρισε ο Ντίμερκαντ με 11.

Δεκάλεπτα: 21-8, 43-25, 61-41, 84-63

Μπαρτσελόνα (Τσάβι Πασκουάλ): Πούλεν 2, Ντόρσεϊ 6, Σάδα 5 (1), Χουέρτας 12 (2), Αμπρίνες 13 (3), Ναβάρο, Παπανικολάου 10, Όλεσον 14 (2), Λόρμπεκ 7 (1), Λάμπε 2, Νάχμπαρ 2, Τόμιτς 11

Γαλατάσαραϊ (Εργκίν Αταμάν): Έρτσεγκ 9 (1), Χέρστον, Μαρκοϊσβίλι, Ατσούρ, Ακιόλ 3 (1), Αλντεμίρ 5, Μενσά-Μπονσού 4, Μάτσβαν 7 (1), Γκιουλέρ 4, Αρσλάν 10 (1), Ντάντλεϊ 6, Ντόμερκαντ 11 (2)

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4