Μπαρτσελόνα: Έκανε το «τέσσερα στα τέσσερα» (video)

Συνέχεια στην αήττητη πορεία της στο Top 16 της Ευρωλίγκας έδωσε η Μπαρτσελόνα, που κέρδισε και τη Μάλαγα με 83-79.

Οι Καταλανοί συμπλήρωσαν τέσσερις νίκες, σε ισάριθμους αγώνες τους, έχοντας ηγέτη στην επίθεση τον Μπόστιαν Νάχμπαρ με 13 πόντους, συν τέσσερα ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, ενώ ο Κώστας Παπανικολάου αγωνίστηκε για 22.26’ κι είχε απολογισμό 12 πόντους, δύο ριμπάουντ, μία ασίστ κι ένα κόψιμο. Από τους ηττημένους ο Κάρλος Σουάρεθ σκόραρε 15 πόντους κι είχε ακόμα τρία ριμπάουντ, δύο ασίστ κι ένα κόψιμο.

Πόντο πόντο κινήθηκαν οι δύο αντίπαλοι μέχρι το ημίχρονο, το οποίο έληξε με τους γηπεδούχους να έχουν ισχνό προβάδισμα δύο πόντων (44-42). Η Ουνικάχα Μάλαγα μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο μέρος να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και προηγήθηκε με 68-61 στο 29’, αλλά η Μπαρτσελόνα αποδείχθηκε ψύχραιμοι στην τελευταία περίοδο, πέρασε μπροστά με 79-70 στο 34’ και διατήρησε την πρωτοπορία μέχρι το φινάλε.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία