Ίβκοβιτς: «Χάσαμε έλεγχο και σουτ»

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους την αυτοσυγκέντρωσή του, γνωρίζοντας την ήττα από τη Γαλατάσαραϊ, στο «Αμπντί Ιπεκτσί».

Η απώλεια του ελέγχου, αλλά και τα χαμένα σουτ, ήταν το «κλειδί» της αναμέτρησης, όπως τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ο Ντούσαν Ίβκοβιτς: «Έγινε πολύ σκληρό παιχνίδι για 45 λεπτά. Το «κλειδί» του αγώνα ήταν ο έλεγχος, αλλά εμείς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου τον χάσαμε απόλυτα. Επιστρέψαμε, αλλά δεν μπήκαν τα σουτ και χάσαμε το παιχνίδι. Αξίζαμε να κερδίσουμε, αλλά και η Γαλατάσαραϊ το ίδιο. Έγινε ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Δεν παίχθηκε εξαιρετικό μπάσκετ, αλλά ήταν σπουδαία η πρόκληση για τη νίκη. Εμείς καταφέραμε να επανέλθουμε από το -14 και φθάσαμε πολύ κοντά στη νίκη, όμως στην παράταση κέρδισε η ομάδα που έκανε τα λιγότερα λάθη κι έπαιξε πιο έξυπνα. Συγχαρητήρια στη Γαλατάσαραϊ!».».

Αναφορικά με τη συνέχεια, ο Σέρβος τεχνικός του Ολυμπιακού αρκέστηκε να τονίσει πως η ήττα στην παράταση από τους Τούρκους πρέπει να τους γίνει μάθημα: «Συνεχίζουμε… Έχουμε τέσσερα παιχνίδια μπροστά μας και πρέπει να μάθουμε».

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή