Ανατροπή και νίκη για την Καντού

Πραγματοποιώντας ένα επιμέρους 30-19 στην τελευταία περίοδο η Καντού έκαμψε την αντίσταση της Ζαλγκίρις επικρατώντας με 79-78.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στη μεγαλύτερη διάρκεια, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή και πήραν τη νίκη με 79-78. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπαζίλε ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Σερμαντίνι που πρόσθεσε άλλους 12. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κόλινς με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 32-36, 49-59, 79-78.
ΚΑΝΤΟΥ: Μίκοβ 8, Μαρκοϊσβίλι 7, Λέουνεν 8 (1), Μαρκονάτο 9, Ματσαρίνο 8 (2), Γκιανέλα 5 (1), Σερμαντίνι 12, Σιντσιαρίνι 3 (1), Μπρούνερ 4, Μπαζίλε 15 (3).
ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ: Πόποβιτς 12 (2), Λιπκεβίτσιους 4, Καλνιέτις 5 (1), Ντελινινκάιτις, Κλιμαβίτσιους 2, Γιανκούνας 7 (1), Γιαβτόκας 8, Ράκοβιτς 2, Σαλένγκα 9 (3), Ουίμς 14, Κόλινς 15 (1).

Euroleague: Στην 8αδα η Μπασκόνια, "σκότωσε" την Βίρτους απ' το τρίποντο
Youth League: Πέρασε η Μίλαν και παίζει με Ολυμπιακό
Σερέλης: "Θέλουμε να κρατήσουμε την έδρα μας και να πάμε στο Βερολίνο"
Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"