Εύκολο απόγευμα για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Χωρίς να δυσκολευτεί στο παραμικρό, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιβλήθηκε της Εφές Αναντόλου στη Ρωσία με 96-68 και έκανε το «δύο στα δύο» στο Top 16 της Ευρωλίγκας.

Οι γηπεδούχοι είχαν από τα πρώτα λεπτά το προβάδισμα του αγώνα και από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά κατάφεραν να χτίσουν και μία καλή διαφορά, προκειμένου να κατακτήσουν τους δύο βαθμούς της νίκης. Οι Τούρκοι από την πλευρά τους δεν μπόρεσαν να αντισταθούν απέναντι στη μοναδική αήττητη ομάδα του θεσμού για φέτος και ηττήθηκαν χωρίς να διεκδικήσουν στα ίσα τη νίκη.

Οι νικητές είχαν πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων. Ο λόγος για τους Αντρέι Κιριλένκο (15 πόντους), Νέναντ Κρστιτς (14 πόντους), Μίλος Τεόντοσιτς (13 πόντους), Αλεξέι Σβεντ (11 πόντους) και Βίκτορ Κριάπα (11 πόντους). Από την άλλη ξεχώρισε ο Σάσα Βούγιασιτς με 21 πόντους, ενώ θετικός ήταν και ο Μπάρατς που πρόσθεσε άλλους 15.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 48-36, 74-53, 96-68.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Καζλάουσκας): Τεόντοσιτς 13 (2), Λαβρίνοβιτς 6, Σισκάουσκας 5 (1), Μεχία 3 (1), Κρστιτς 14, Κιριλένκο 15 (1), Βοροντσέβιτς 5 (1), Σβεντ 11 (3), Κάουν 4, Κριάπα 11 (3), Γκόρντον 9 (1).
ΕΦΕΣ ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ (Σαρίτσα): Κίνσεϊ 4, Τουντσερί 2, Ακιόλ 2, Μπατίστα 4, Βούγιασιτς 21 (1), Σαβάνοβιτς 7 (1), Κούκιο, Γκιουλέρ 7 (1), Λαφαγιέτ 6, Μπάρατς 15.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον