Το πρόγραμμα του Top 16

Συντάκτης: Αλεξάνδρα Λούτση Δημοσίευση: Δευτέρα, 02 Ιανουαρίου 2012 19.12

Το ακριβές πρόγραμμα των αγώνων του Top 16 ανακοίνωσε σήμερα (02/01) η Ευρωλίγκα. Από ελληνικής πλευράς, «ποδαρικό» κάνει ο Ολυμπιακός.

Οι Πειραιώτες θα παίξουν την Τετάρτη 18/01 και ώρα 20.45 στο ΣΕΦ με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ενώ ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί μία ημέρα αργότερα (19/01, 21.45) στο Μιλάνο κόντρα στην Αρμάνι Τζινς. Αναλυτικά το πρόγραμμα του Top 16

1η αγωνιστική

Τετάρτη 18/01
18.00 Ούνιξ Καζάν - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (7ος όμιλος)
20.45 Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχα (5ος όμιλος)
21.45 Σιένα - Μπιλμπάο (6ος όμιλος)

Πέμπτη 19/01
19.45 Ζαλγκίρις Κάουνας - Μακάμπι Τελ Αβίβ (8ος όμιλος)
20.30 Εφές Αναντόλου -Γαλατάσαραϊ (5ος όμιλος)
21.45 Ουνικάχα Μάλαγα - Ρεάλ Μαδρίτης (6ος όμιλος)
21.45 Αρμάνι Τζινς Μιλάνο - Παναθηναϊκός (7ος όμιλος)
21.45 Μπαρτσελόνα - Καντού (8ος όμιλος)

2η αγωνιστική

Τετάρτη 25/01
18.15 ΤΣΣΚΑ Μόσχα - Εφές Αναντόλου (5ος όμιλος)
20.00 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - Αρμάνι Τζινς Μιλάνο (7ος όμιλος)
20.45 Παναθηναϊκός - Ούνιξ Καζάν (7ος όμιλος)
21.30 Μπιλμπάο - Ουνικάχα Μάλαγα (6ος όμιλος)
21.45 Καντού - Ζαλγκίρις Κάουνας (8ος όμιλος)

Πέμπτη 26/01
20.30 Γαλατάσαραϊ - Ολυμπιακός (5ος όμιλος)
21.45 Ρεάλ Μαδρίτης - Σιένα (6ος όμιλος)
21.45 Μακάμπι Τελ Αβίβ - Μπαρτσελόνα (8ος όμιλος)

3η αγωνιστική

Τετάρτη 01/02
18.00 Ούνιξ Καζάν - Αρμάνι Τζινς Μιλάνο (7ος όμιλος)
20.45 Ολυμπιακός - Εφές Αναντόλου (5ος όμιλος)
21.45 Ρεάλ Μαδρίτης - Μπιλμπάο (6ος όμιλος)

Πέμπτη 02/01
18.15 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Γαλατάσαραϊ (5ος όμιλος)
20.00 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ - Παναθηναϊκός (7ος όμιλος)
21.45 Ουνικάχα Μάλαγα - Σιένα (6ος όμιλος)
21.45 Καντού - Μακάμπι Τελ Αβίβ (8ος όμιλος)
21.45 Μπαρτσελόνα - Ζαλγκίρις Κάουνας (8ος όμιλος)

4η αγωνιστική

Τετάρτη 08/02
20.30 Εφές Αναντόλου - Ολυμπιακός (5ος όμιλος)
21.30 Μπιλμπάο - Ρεάλ Μαδρίτης (6ος όμιλος)
21.45 Αρμάνι Τζινς Μιλάνο - Ούνιξ Καζάν (7ος όμιλος)

Πέμπτη 09/02
19.45 Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπαρτσελόνα (8ος όμιλος)
20.00 Γαλατάσαραϊ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (5ος όμιλος)
21.45 Σιένα - Ουνικάχα Μάλαγα (6ος όμιλος)
21.45 Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (7ος όμιλος)
21.05 Μακάμπι Τελ Αβίβ - Καντού (8ος όμιλος)

5η αγωνιστική

Τετάρτη 22/02
18.15 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός (5ος όμιλος)
20.30 Γαλατάσαραϊ - Εφές Αναντόλου (5ος όμιλος)
21.45 Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ - Ούνιξ Καζάν (7ος όμιλος)

Πέμπτη 23/02
21.05 Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ζαλγκίρις Κάουανς (8ος όμιλος)
21.45 Ρεάλ Μαδρίτης - Ουνικάχα Μάλαγα (6ος όμιλος)
21.45 Καντού - Μπαρτσελόνα (8ος όμιλος)
22.00 Παναθηναϊκός - Αρμάνι Μιλάνο (7ος όμιλος)

6η αγωνιστική

Τετάρτη 29/02
Εφές Αναντόλου - ΤΣΣΚΑ Μόσχας (5ος όμιλος)
Ολυμπιακός - Γαλατάσαραϊ (5ος όμιλος)
Ουνικάχα Μάλαγα - Μπιλμπάο (6ος όμιλος)
Σιένα - Ρεάλ Μαδρίτης (6ος όμιλος)
Ούνιξ Καζάν - Παναθηναϊκός (7ος όμιλος)
Αρμάνι Μιλάνο - Φενέρμπαχτσε/Ούλερ (7ος όμιλος)
Ζαλγκίρις Κάουνας - Καντού (8ος όμιλος)
Μπαρτσελόνα - Μακάμπι Τελ Αβίβ (8ος όμιλος)

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.