Νίκες για πρωτοπόρους

Συντάκτης: Αλέξανδρος Πρίφτης Δημοσίευση: Κυριακή, 23 Ιανουαρίου 2011 19.22

Τους δύο βαθμούς της νίκης κατέκτησαν οι ΟΦΗ και ΜΕΝΤ απέναντι σε Αία Ευόσμου και Διαγόρα Ρόδου αντίστοιχα…

Η ομάδα της Κρήτης νίκησε με 82-74, ενώ αυτή της Τούμπας με 77-71 παραμένοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Τις έδρες τους εκμεταλλεύτηκαν οι Αναγέννηση Φλόγα και Στρατώνι που επικράτησαν των Μ. Αλέξανδρου (71-63) και Φίλιππου Βέροιας (72-64)…

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΜΕΝΤ - Διαγόρας Ρόδου 77-71
Αναγέννηση Φλόγα - Μ. Αλέξανδρος 71-63
Στρατωνί - Φίλιππος Β. 72-64
Αιγάλεω - Ν. Κηφισιά 99-96 (72-72 κ.α., 80-80 π.π., 89-89 δ.π.)
ΟΦΗ - Αίας Ευόσμου 82-74
Απόλλων Καλ. - Αίολος Τρικάλων 82-76 (72-72 κ.α.)
Πέραμα – Δούκας 105-80

Αιγάλεω - Ν. Κηφισιά 99-96
Διαιτητές: Καραβίτης - Νανούρης.
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-40, 52-59, 72-72 (κ.α.), 80-80 (α’ παρ), 89-89 (β’ παρ), 99-96.
ΑΙΓΑΛΕΩ (Καλογήρου - Μπαστούνης): Παπούλιας, Λαρεντζάκης, Παπαδάκης 21 (3), Κατσαντώνης 14 (2), Μητρόπουλος 7, Λαμπρόπουλος 16 (3), Συριστατίδης 21 (1), Χάλαρης 2, Γκέρος 8, Κούκουρας 10 (2).
Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Νικητάκης 14 (1), Καρατζάς, Λυμπερόπουλος, 15 (2), Διαμαντόπουλος 5, Χόμπσον 19 (1), Τσιάκας 12 (3), Μενουδάκος 9 (1), Σιούτης 6 (2), Παπαδόπουλος 11, Ντεφούδης 3, Λαγοπόδης, Μιχαλόπουλος 2.

ΜΕΝΤ - Διαγόρας Ρ. 77-71
Διαιτητές: Παπαφωτίου – Φακίτσας
Τα δεκάλεπτα: 16-13, 40-32, 59-43, 77-71.
ΜΕΝΤ (Χατζούλης - Μιχαηλίδης): Νικολόπουλος 12 (2), Φιλιούσης 15 (1), Τριανταφυλλίδης 4, Δάλπας 15 (1), Παπαδόπουλος, Ιωακειμίδης 24 (3), Σικαλίδης 6, Σιώλιος 1, Μασλαρινός, Ζυγουρας, Γρηγορίου.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακίρης - Ποζουκάκης): Βογιατζής, Αγαπιάδης 9 (1), Ροζολής, Τζινόπουλος 8, Παναγιωταράκος 18, Παρδακάς 10, Οτουντζίδης 10, Λαζαρίδης, Χρύσης 9 (1), Εκινέ 7 (1).

Στρατώνι – Φίλιππος Β 72-64
Διαιτητές: Δεληγιάννης – Πολυχρονιάδης
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 43-36, 63-50, 72-64.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Πεγιάς, Τιλλ, Κουντουρατζόγλου 15 (3), Κοκολιός 6,  Παρίτσης 6, Ντισλής 6, Μπούλιας, Κιγμέτογλου 14, Νουκάρης 4, Νταράκης 10, Δασκαλόπουλος 11.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Μπαταούλας 5 (1), Μαυρίδης Β., Ντόβας 12 (2), Τσακίρης 8 (1), Μαυρίδης Α. 2, Κοτσάμπασης, Ιωσηφίδης 5 (1), Κόγιας 13, Λαμπρόπουλος 16 (1), Γάκης 5 (1).

Απόλλων Καλ. – Αίολος Τρικάλων 82-76 (72-72 κ.α.)
Διαιτητές: Τατούδης – Σαλικίδης
Τα δεκάλεπτα: 15-20, 43-36, 58-54, 72-72 (κ.α.), 82-76
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Μπαξεβάνης): Ντάλλης 2, Κουμπαράνης 15 (3), Τουβετζίδης 6, Τανακίδης 15 (3), Βαλαβανίδης 16 (1), Γιοσμάς 9, Χατζατούροφ 7 (1), Μελίδης 12, Παπαδόπουλος Ν.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασάρης): Λεπενιώτης 14, Σαριμπαλίδης 20 (5), Χρυσόπουλος 4, Κατράνας, Περρωτής 10, Καντάρκος 2, Φούντας 18 (2), Γιανναλέτσος 8 (1).

Αναγέννηση Φλόγα – Μ. Αλέξανδρος 71-63
Διαιτητές: Αργυρού – Σιμητόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 38-40, 52-52, 71-63
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ (Κωνσταντινίδης): Σαμαράς, Μπασδάνης, Ονάσογλου 9 (2), Γαλανίδης 24 (2), Ζώτος 4, Φουτσιτζής 11 (1), Κυριώτης 5, Κοθράς 5, Σπυρόπουλος 10, Καρυπίδης 3.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κοσμάς): Δήμας 23 (2), Καρπαθάκης, Μακρής, Κόρκας 2, Λεωνίδου 8, Καραγκιολίδης 10, Οικονόμου, Σταφυλάς, Μπαδέμας 2, Μπάκος 6, Καρούζος 12.

ΟΦΗ - Αίας Ευόσμου 82-74
Διαιτητές: Αντερριώτης, Παπαθανασίου
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 36-32, 54-45, 82-74
ΟΦΗ (Βλάχος): Τσερκιτζόγλου 1, Μπάρδας 22 (4), Ματενίδης 3 (1), Τσακιρίδης 26 (6), Καραδολάμης 9 (2), Παναγάκης 3 (1), Ψάλτου, Μπαλάφας 7 (1), Σκαμνάκης, Σουφλιάς 5, Μούρτος 6.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Τσιμπής 6, Γυμνόπουλος 2, Σκαρλάτος, Μάρουσιτς 10, Αμμούτζιας 5 (1), Ελευθεριάδης 4, Ασημάκης 25 (3), Γεωργούλας 22 (3), Κουνούπης, Τεπετίδης.

Πέραμα – Δούκας 105-80
Διαιτητές: Τεφτίκης, Μπούκας
Τα δεκάλεπτα: 29-24, 61-44, 79-59, 105-80.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλαμπάκος): Μοτσενίγος 3 (1), Παπαϊωσήφ 3, Στέφος 5, Τσαρουχάς 8 (2), Εμμανουηλίδης 15 (2), Κυπριτζόγλου 9 (1), Λιακόπουλος 29 (1), Καρασταμάτης 7 (1), Τραφαλής 8, Αρώνης 2, Σκούταρης 16 (2).
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Μαστροκωστόπουλος, Παπαδιονυσίου 4, Ματσαμάς 2, Πέτρου 2, Λεχούδης 25 (2), Παπαντωνάκος 3, Κεφαλάς, Παππάς 6, Μπαρμπαρής 5, Παπακωνσταντίνου, Μιχάλογλου 22 (1), Κακαβάς 11 (1).

Επόμενη αγωνιστική (30/01)
Μ. Αλέξανδρος – ΜΕΝΤ
Διαγόρας – Στρατώνι
Φίλιππος Βερ. – Πέραμα
Ν. Κηφισιά – Αναγέννηση/Φλόγα
Ολύμπια – Αιγάλεω
Αίας Ευοσμ. – Δόξα Λευκ.
Αίολος Τρικ. – ΟΦΗ
Δούκας – Απόλλων Καλ.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.