«Βράζουν» με τη διαιτησία

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Δευτέρα, 14 Φεβρουαρίου 2011 03.01

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την Έξω Παναγίτσα (ήττα με 69-62) εκφράζει ο Εργοτέλης.

Ο Απόστολος Πάντσιος «φορτώθηκε» νωρίς με φάουλ, δύο εκ των οποίων ήταν αντιαθλητικά, με αποτέλεσμα να αποβληθεί μόλις στην αρχή  του τρίτου δεκάλεπτου, ενώ τρία λεπτά πριν από τη λήξη αποβλήθηκε και ο προπονητής τους, Γιώργος Μακράκης. Ύστερα από έντονες διαμαρτυρίες για φάουλ, χρεώθηκε με δύο τεχνικές ποινές και αναγκάστηκε να παρακολουθήσει τα τελευταία κρίσιμα λεπτά μακριά από τον πάγκο του. Οι Κρητικοί «βράζουν» κυρίως με τον διαιτητή Μπούρκα, ο οποίος ήταν κι αυτός που πήρε τις αποφάσεις.