Λυκογιάννης: «Είχαμε την ευκαιρία»

Η ήττα από τον Πανιώνιο δεν «χάλασε» το κλίμα που επικρατεί στον Ικαρο Καλλιθέας με τον Αρη Λυκογιάννη να μένει ικανοποιημένος.

Ο Ελληνας τεχνικός είδε τους παίκτες του να κάνουν μία μεγάλη προσπάθεια και στην παράταση να μένουν από δυνάμεις. «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Έκαναν πολύ μεγάλη προσπάθεια και δεν έχω παράπονα. Είχαμε προβλήματα όλη την εβδομάδα. Ηρθαμε χωρίς τον Καλαμπόκη ενώ ο Φαλέκας έπαθε υποτροπή στο ζέσταμα και δεν μας βοήθησε. Σε όλα αυτά βάλτε τα 32-23 φάουλ και τις 37-25 βολές υπέρ του Πανιωνίου. Ο Τόμπσον χρεώθηκε από νωρίς φάουλ και έξυπνα ο Πανιώνιος στόχευσε στον Κόβιλ.

Εμείς είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε το ματς. Στο τέλος δόθηκε ένα φάουλ, πήγε το ματς την παράταση και εκεί μείναμε από δυνάμεις και αδειάσαμε ψυχολογικά. Καλή επιτυχία στον Πανιώνιο και στον κόουτς».

Από την πλευρά του ο Γιώργος Κερασοβίτης είπε: «Η διαφορά είναι πλασματική και αδικούμαστε στο τέλος από το σκορ. Είχαμε δύο σημαντικές απουσίες αλλά τελικά δεν τα καταφέραμε. Συνεχίζουμε και θα παλέψουμε μέχρι τέλους».