«Ζοτς»: «Ισχυρό κίνητρο»

Για τον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος της Α1 μπάσκετ με αντίπαλο τον Ολυμπιακό (26/5,22.00, ΝΕΤ) μίλησε ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς στην επίσημη ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο «Ζοτς»:

«Η προετοιμασία μας έχει αρχίσει, έχοντας να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα τραυματισμού του Στράτου Περπέρογλου. Η υπόλοιπη ομάδα άρχισε να δουλεύει από χθες, γνωρίζοντας ότι έχουμε μια δύσκολη σειρά αγώνων μπροστά μας. Δεν αρκεί μία νίκη, χρειάζονται τρεις για να στεφθεί κάποιος πρωταθλητής. Έχουμε ισχυρό κίνητρο, προετοιμαζόμαστε και εστιάζουμε στην πρώτη αναμέτρηση. Θα πρέπει να αγωνιστούμε με πολύ μεγάλη συγκέντρωση και τα 40 λεπτά, θα πρέπει κάθε παίκτης που θα πατήσει στο παρκέ να είναι έτοιμος να δώσει το 100% για την ομάδα, ακόμη κι αν μπει για ένα λεπτό. Αυτοί οι αγώνες ξέρουμε ότι κρίνονται στις λεπτομέρειες, γι’ αυτό και κάθε κατοχή, κάθε σουτ μετράει».

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!