Παναθηναϊκός Superfoods – Απόλλων Π. Carna 96-59: Σοβαρός, άνετος και ωραίος

Ο Παναθηναϊκός Superfoods ήταν σοβαρός απέναντι στον Απόλλωνα Π. Carna και νίκησε 96-59. Πλέον στρέφει το ενδιαφέρον του στο μεγάλο εκτός έδρας παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα την προσεχή Παρασκευή (1/12).

Οι «πράσινοι» από την αρχή του αγώνα μπήκαν στο παρκέ αποφασισμένοι να «καθαρίσουν» νωρίς και να χρησιμοποιήσουν την αναμέτρηση με τους Πατρινούς ως μία καλή προπόνηση ενόψει της δύσκολης συνέχειας σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Το συγκρότημα του Τσάβι Πασκουάλ ξεκίνησε πολύ δυνατά στην πρώτη περίοδο και μέχρι το ημίχρονο είχε τελειώσει –στην ουσία- τον αγώνα. Μάλιστα η μεγάλη διαφορά που είχε αποκτήσει το «τριφύλλι» έδωσε την ευκαιρία στον Καταλανό τεχνικό να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα. Είναι χαρακτηριστικό ότι οκτώ λεπτά πριν το φινάλε πέρασε στο παρκέ και τον Κωνσταντίνο Γόντικα ο οποίος αποθεώθηκε από τον κόσμο που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ.