Ιβάνοβιτς: Το Λαύριο μπορεί να κάνει τη ζημιά

Ο Νίκολα Ιβάνοβιτς, μέσω του μπλογκ του στον ΕΣΑΚΕ, τόνισε πως από την εκτός έδρας νίκη της ΑΕΚ την περασμένη αγωνιστική κόντρα στον Απόλλωνα Πατρων κρατάει την απόδοση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ σχετικά με την αναμέτρηση με το Λαύριο στο ΟΑΚΑ (15/10, 17:00), για την 2η αγωνιστική της Α1, υπογράμμισε την επικινδυνότητα του ματς, αφού οι φιλοξενουμένοι έχουν παίκτες που μπορεί να «κάνουν την ζημιά».

Αναλυτικά όσα έγραψε ο Μαυροβούνιος γκαρντ:

«Προερχόμαστε από ένα πολύ δύσκολο ματς στην Πάτρα με αντίπαλο τον Απόλλωνα, όπου καταφέραμε και πήραμε τη νίκη. Το ξέραμε ότι θα ήταν δύσκολη η αναμέτρηση και, παρόλο που δεν παίξαμε τόσο καλά στο πρώτο ημίχρονο, αντιδράσαμε σωστά στην επανάληψη και στο τέλος κερδίσαμε εύκολα.

Πλέον, ετοιμαζόμαστε για το αυριανό ματς με το Λαύριο. Έχει αποδείξει με τις εμφανίσεις του, ότι είναι ένας δύσκολος αντίπαλος με πολύ καλούς παίκτες, παίκτες-"κλειδιά" που μπορούν να σου κάνουν τη ζημιά ανά πάσα στιγμή. Πρέπει να δείξουμε σεβασμό απέναντί τους, να κάνουμε το παιχνίδι μας και είμαι σίγουρος, ότι στο τέλος θα πανηγυρίσουμε τη δεύτερη νίκη μας στο Πρωτάθλημα. Έχουμε το πλεονέκτημα, παίζουμε εντός έδρας, ο κόσμος θα έλθει στο γήπεδο, υπάρχει και η εκδήλωση με αφορμή την απόσυρση της φανέλας του κυρίου Γιώργου Τρόντζου, όπως ξέρετε, και πρέπει να τα δώσουμε όλα στο παρκέ ώστε να μείνουν άπαντες ικανοποιημένοι στο τέλος. Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους οπαδούς μας για την εκπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν στην Πάτρα. Είναι πολύ σημαντικό να είναι δίπλα μας σε κάθε αγώνα και εμείς από την πλευρά μας θα δίνουμε το 100% για να τους ανταποδώσουμε την υποστήριξη».

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα