Diamonds are Forever: Νίκη με ματσάρα για ΤΣΣΚΑ

Με τους καλύτερους… οιωνούς ξεκίνησε το τουρνουά του Παναθηναϊκού Superfoods προς τιμή του Δημήτρη Διαμαντίδη, καθώς οι Ρώσοι επικράτησαν 100-96 της Μπαρτσελόνα στην πρώτη… μάχη.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση, μια και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την κανονική διάρκεια του φιλικού 85-85. Στο έξτρα πεντάλεπτο, η «ομάδα του στρατού» πήρε τη νίκη 100-96 με τον Ντε Κολό να είναι το πρώτο… βιολί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 28 πόντους, ενώ ο Μίλος Τεόντοσιτς είχε 11 πόντους αλλά και 8 ασίστ.

Από την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πρώτος σκόρερ ήταν ο Ράις με 19 πόντους και τον… ακολούθησαν οι Τόμιτς (17 π.) και Κόπονεν (16 π.). Ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ τελείωσε το ματς με 4 πόντους σε 17 λεπτά και ο Στράτος Περπέρογλου με 2 πόντους σε 17 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 46-44, 64-64, 85-85, 100-96.

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι